Anatomia pośladków – nie bój się anatomii

Każda z kobiet pragnie jędrnych i kształtnych pośladków. A panowie? Mmmm… super jeśli też nie cierpią na tzw. Płaskodupie.
Gdy zaczynamy dbać o sylwetkę ciała, a większość w dzisiejszych czasach chce schudnąć, to podstawą staje się trening aerobowy. A gdzie trening wzmacniający? Trening siłowy? No właśnie… Od codziennego biegania milionów kilometrów i machania nóżką w domu ciężko o brazylijskie pośladki.

Najpierw chciałabym Wam przybliżyć troszeczkę budowę naszego zacnego zadka :). Bo jak chcemy go budować to dobrze by było o nim trochę wiedzieć.

Mięśnie pośladków zaliczane są do grupy tylnych mięśni obręczy biodrowej. Jak każde mięśnie mają swój przyczep początkowy i końcowy. Aby wykonywać ćwiczenia poprawnie należy wiedzieć jak są ułożone, gdzie są...

Aby nie zanudzać tekstem książkowym, postanowiłam pokazać umiejscowienie mięśni w uproszczeniu na fotografiach. Będzie to łatwiejsze i przystępniejsze bez zbędnego zagłębiania się. Dla chcących zgłębić wiedzę anatomiczną, zapraszam do zapoznania się z „Anatomią cz. 1” , autorstwa Adama Bochenka.

Temat dotyczy mięśni pośladkowych: dużego, średniego i małego oraz dodatkowo naprężacza powięzi szerokiej.

Mięsień pośladkowy wielki

miesien_posladkowy_wielki (1)

Mięsień pośladkowy średni

miesien_posladkowy_sredni

Mięsień pośladkowy mały

miesien_posladkowy_maly

Naprężacz powięzi szerokiej

naprezacz_powiezi_szerokiej

Jak widzicie, ułożenie włókien i przyczepów ma ogromne znaczenie w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Czasem wystarczy lekko zmienić tor ruchu, a ćwiczenie jest efektywniejsze.

Skoro wiecie już z czym walczycie.. to może przekaże Wam parę porad zapraszam do zapoznania się z artykułem na temat treningu pośladków

Jeżeli masz jakieś pytania, lub ten artykuł pomógł Ci w jakiś sposób. Powiedz mi o tym w komentarzu poniżej.

Dołącz do mnie na Facebooku i bądź na bieżąco z nowościami w żywieniu i treningu.

1 komentarz.

Możliwość komentowania została wyłączona.